Bağdat ta Patlama! 69 Ölü, 185 YaralıBağdat ta Patlama! 69 Ölü, 185 Yaralı

ABD askerlerinin çekilmesinden sonra Irak’ta dört bir yandan gelen patlama ve saldırı haberleri, halkta panik yarattı. Sabah saatlerinde başlayan bombalı saldırı dalgasında, 12 farklı bölgede 11 bombalı araç ve yere döşenen bir kaç bomba patladı.

Can pazarının yaşandığı patlamada Irak Sağlık Bakanlığından gelen açıklamaya göre şu ana kadar 69 kişi hayatını kaybetti, 185 kişi de yaralandı. Kentteki hastaneler yaralılarla dolarken, hastane yetkilileri ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.

Bombalı araçlardan birinin Bağdat’ta Yolsuzlukla Mücadele Dairesine saldırı düzenlediği bildirildi. Bombalı araçlardan 5’in güvenlik güçleri tarafından saldırıyı gerçekleştiremeden patlatıldığı diğer 6 aracın ise saldırılarını gerçekleştirildiği belirtildi.

Dicle’de 24 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bağdat ta Patlama! 69 Ölü, 185 Yaralı yazısına ait etiketler : , , ,
Bağdat ta Patlama! 69 Ölü, 185 Yaralı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bağdat ta Patlama! 69 Ölü, 185 Yaralı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.