Babylon kapılarını açmaya hazırlanıyorBabylon kapılarını açmaya hazırlanıyor

Babylon kapılarını açmaya hazırlanıyor

İSTANBUL – Sonbaharın yavaş yavaş yaklaşmasıyla beraber İstanbul müzik sahnesi de hareketlenmeye başlıyor. Asmalımescit’teki 12 senelik yerinde 13 Eylül Salı akşamı tekrar tüm müdavimlerine kapılarını açacak olan Babylon ise yeni sezon için hazırlıklarını yaptı.

Yeni sezonda kapılarını, adını İstanbul’a yabancı zihinlere abartılı önyargılar eken “Midnight Express” filminden alan bir etkinlikle açmaya hazırlanan Babylon, bu filmin çağrıştırdığı karanlık algıdan çok uzakta, dünyanın üzerine spot ışığı tutulmamış ülkeleri ve farklı kültürlerine, bir dizi konserle ışık tutuyor. Klişeler ve karanlık kabulleri tersyüz etmeyi amaçlayan bu müzik şenliği, büyük metropollerin arka sokaklarından pekçok gruba sahnesinde yer verirken, Timbouktu, Addis Adaba gibi dünyanın unutulmuş köşelerinden çıkan örtük hazineleri de es geçmiyor…Sahra Çöllerinden İstanbul’a sıcak rüzgarlar estirmeye hazırlanan, Glastonbory’den Roskilde’ye bir çok festivalde sahne almış topluluk Tinariwen, Ethio-Jazz türünün yaratıcısı, efsane bir müzisyen Mulatu Astatke ve Türk alternatif müziğinde bu alanda bayrağı taşıyan en önemli nefer BaBa ZuLa bu etkinlik başlığı altında Babylon’da sahne alacak. Midnight Express ve sahne alacak diğer isimler ile ilgili detaylar çok yakında…

Babylon’un yeni sezonunda dubstep ve elektronika müziğinin günümüzdeki öncü prodüktör ve DJ’leri Babylon’da sert rüzgarlar estirecekler. Digital Mystikz ya da efsanevi parti ve plak şirketlerinin ismiyle ve yıldız kadrosuyla DMZ (Mala + Coki + Loefah + MC Pokes), 2562, Darkstar, Pinch, ve Deadboy gibi kentsel müziğin en yenilikçi ve başarılı temsilcileri Babylon’da herkesi aksak ritimler eşliğinde dans etmeye çağırırken, elektronik müziğin sınırlardaki türlerinin meraklıları için Eylül’de yeni albümü çıkacak olan Apparat ve grubunun konseri ve IDM müziği bugünlere getiren efsanevi İngiliz grup Plaid’in canlı performansı da yeni sezonda Babylon’da elektronik müzikseverleri mutlu edecek.

Babylon’da bu sezonki ilk canlı konser ise İngiltere’de son dönemde çıkmış gitar müziğinin en önemli gruplarından biri The Maccabees’in performansı olacak. Indie rock/dans ve pop severleri sezon boyunca yeni albümü “Smother” ile senenin en iyilerinden birisine imza atan Wild Beasts, festivallerde dans pistlerinin tozunu atan elektro pop grubu Fenech-Soler, 50 Cent cover’ı “Ayo Technology”yle listelerin en tepelerinde yer alan ve ülkemizdeki ilk konserini verecek olan Belçikalı müzisyen Milow ve indie müzik camiasının sükseli isimlerinden Amerikalı No Age gibi önemli isimler de Babylon’da bekliyor olacak.

Yeni sezon programında yerli isimler de her sezon olduğu gibi birbirinden renkli ve iddialı; Redd, Şevval Sam, İlhan Erşahin, Babazula, Model, Vega, Melis Danişmend ve Mabel Matiz.

Biletler çok yakıda Biletix’te.

Babylon kapılarını açmaya hazırlanıyor yazısına ait etiketler :
Babylon kapılarını açmaya hazırlanıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Babylon kapılarını açmaya hazırlanıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.