Aydın Menderes Vefat EttiAydın Menderes Vefat Etti

Eski başbakanlardan Adnan Menderes’in oğlu, eski milletvekili Aydın Menderes, tedavi gördüğü Ankara Atatürk Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, bağışıklık sistemindeki sorunlar nedeniyle 25 Kasım’da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan Aydın Menderes, akşam saatlerinde yaşama veda etti.

PAZAR GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK

Aydın Menderes’in cenazesi yarın Hacıbayram Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul’a götürülecek.

Menderes, Pazar günü Fatih Camii’nde öğlen namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı’daki anıt mezarda toprağa verilecek.

İstanbul’daki cenaze törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

                                                                                     İŞTE VEFAT SEBEBİ

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Bozkurt, Aydın Menderes’in saat 20.30’da yoğun bakım ünitesinde vefat ettiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Başhekim Bozkurt’un Aydın Menderes’in vefatına ilişkin değerlendirmesine yer verildi.

Bozkurt, Menderes’in 34 gün önce diğer bir hastaneden akciğer enfeksiyonu ön tanısıyla Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kabul edildiğini belirtti.

Yapılan ilk tetkik ve değerlendirme sonucunda, derin ven trombozu, pulmoner tromboemboli, pnömoni ve buna bağlı solunum yetmezliği tanıları konan Menderes’in takip ve tedavi altına alındığını belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

“Solunum kaslarında yetmezlik nedeniyle solunum cihazına bağlanmış ve daha sonraki takiplerinde gelişen çoklu organ yetmezliği ve bunlara ilaveten septik şok tablosuyla Sayın Aydın Menderes, 23 Aralık 2011 tarihinde saat 20.30’da yoğun bakım ünitesinde vefat etmiştir.”

Fotoğraflarla Aydın MenderesMenderes’in Vefatı İçin Kim Ne Dedi?

Aydın Menderes Vefat Etti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Aydın Menderes Vefat Etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.