Avrupa Filmleri FestivaliAvrupa Filmleri Festivali

AB’nin 50. yılı dolayısıyla Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Avrupa filmleri festivali düzenleniyor. Bişkek’teki Aladağı sinemasından gerçekleştirilen festivale Alman ve Fransız filmleri katıldı. Etkinlik çerçevesinde festivale katılan her filmden önce bir Kırgız filmi gösterilecek.Festivalin açılış konuşmasını yapan Fransa’nın Bişkek Büyükelçi Yardımcısı Charlotta Urben, etkinliğin farklı kültürlerin birbirine yaklaşmasına yardımcı olacağını belirterek, “Festival AB’nin 50. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlendi. 1947 yılından itibaren dünyada barışı korumak için oluşturulan AB’ye Almanya ve Fransa öncülük etti. Festivaldeki filmler izleyicileri 1940’lara götürecek. Kırgız sineması, 1960-70 yıllarında yükseldi yani bir geleneği var. bu yüzden festivali burada
düzenlemeyi uygun gördük” dedi.

Avrupa Filmleri Festivali yazısına ait etiketler : , , , , ,
Avrupa Filmleri Festivali yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Avrupa Filmleri Festivali Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.