Atatürk rozeti yasaklandı mı?Atatürk rozeti yasaklandı mı?

Atatürk rozeti yasaklandı mı?

Türk Hava Yolları’nın (THY) geçtiğimiz günlerde Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı’yla ilgili tüm kabin ekiplerine yaptığı “Ceket ve yelek yasağında THY A.O. tarafından verilen rozet, bröve ve isimlik haricinde rozet kullanılmaması ve farklı renkte yoyo takılmamasına azami dikkat edilecektir” ifadeleri üzerine çalışanlar arasında “Yakalarımıza Atatürk ya da Türk Bayrağı rozeti takamayacak mıyız?” tartışması başlattı.

THY Basın Müşaviri Ali Genç dün bir açıklama yaparak kabin çalışanlarının yakalarına farklı renkte rozet takmalarının önüne geçmek için yeni bir uygulamaya gidildiğini, ancak bu uygulamada Atatürk ve Türk Bayrağı rozeti takma yasağı bulunmadığını söyledi.

‘Takım rozeti takan vardı’

THY Basın Müşaviri Ali Genç, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Daha önceki uygulamada kabin çalışanlarının yakalarına Fenerbahçe, Galatasaray, TASSA gibi çeşitli kuruluşların rozetlerini taktıkları görüldü. Kişisel anlamda rozetler takılıyordu. Bu değişiklikle, bunun önüne geçilerek, farklı renkte rozet takılmaması amaçlanıyor. Uygulamanın amacı bu. Kesinlikle Atatürk ve Türk bayraklı rozetleri kapsamıyor. Çalışanlar Atatürk ve Türk bayrağı rozetlerini takabilecek. Bizim zaten uçaklarımızda Türk Bayrağı bulunuyor. Konu başka taraflara çekilmeye çalışılıyor.” (Milliyet)

Atatürk rozeti yasaklandı mı? yazısına ait etiketler :
Atatürk rozeti yasaklandı mı? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Atatürk rozeti yasaklandı mı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.