Askerliğin Kısalması Askerde Olanları Nasıl EtkiliyorAskerliğin Kısalması Askerde Olanları Nasıl Etkiliyor

askerlik kısalması
Bildiğiniz üzere askerliğin kısalması 1 haftadır gündemde.  Uzun dönem 12 aya düşüyor kısa dönem yine 6 ay şeklinde kalıyor. Peki askerde olanlar bu kısalmadan yararlanabilecekler mi ? sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Askerde olan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre askerde olup 12 ayını dolduran askerlere tezkere verilecek. 12 aydan az olan askerlerde de şafaktan 90 gün düşülecek. Mesela 120 olan bir askerin şafağı 30 güne düşecek.
Başbakanın bugün yaptığı açıklamaya göre bayramdan önce yetiştirilmeye çalışılıyor fakat bayramdan sonraya da kalabileceğini söyledi. Eğer Cuma gününe kadar bu karar kesinleşirse yaklaşık 40 bin asker tezkere almış olacak. Askerde olanlar ve yakınları dört gözle çıkacak kararı bekliyor.

Birde şu soru akılları karıştırıyor. Peki 90 günden az askerliği kalmış olanlar fazladan askerlik yapmış olacak bu nasıl karşılanacak. Aldığım duyumlara göre fazla askerlik yapmış olacak askerlere tazminat ödeneceği söyleniyor. İlerleyen günlerde kararlar kesinleştiğinde sizlere buradan güncel bilgileri aktaracağız.

Askerliğin Kısalması Askerde Olanları Nasıl Etkiliyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Askerliğin Kısalması Askerde Olanları Nasıl Etkiliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.