Arap Tavşanı Doğaya BırakıldıArap Tavşanı Doğaya Bırakıldı

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Gümüş köyünde bulunan ve vatandaşlarca “Abbas” adı verilen Arap tavşanı, doğaya bırakıldı.

Denizli Çevre ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde görevli mühendis Zülfü Karatepe başkanlığındaki bir ekip, Gümüş köyüne giderek Arap tavşanını bulan ve bir süredir evinde besleyen Veli Turan ile görüştü.

araptavsani.jpg

Turan’dan alınan Arap tavşanı, bugün bulunduğu Eşeler Yaylası’nda doğal ortama bırakıldı.

Denizli Çevre ve Orman Müdürü Yılmaz Kaplan, gazetecilere bölgede Arap tavşanının ailesinin olduğunu tahmin ettiklerini, bu nedenle yaşam yeri olan doğaya bırakıldığını söyledi.

Arap tavşanının koruma altında olduğunu belirten Kaplan, “İşin doğrusu Abbas’ın Arap tavşanı olduğunu biz de bilmiyorduk. Çünkü daha önce hiç böyle bir hayvan görmemiştik. Abbas’ın varlığını basından öğrenince Gümüş köyüne ekip gönderdim. Abbas, yaşadığı kafesten kurtuldu” dedi.

Gümüş köyünde, vücudu fareye, arka ayakları kanguruya, kulakları ise tavşana benzeyen canlının, Arap tavşanı olduğu bildirilmişti.

Arap Tavşanı Doğaya Bırakıldı yazısına ait etiketler : , , , ,
Arap Tavşanı Doğaya Bırakıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Arap Tavşanı Doğaya Bırakıldı” için 1 Yorum

  1. ilknur dedi ki:

    Valla bu fare görünümlü şeyin adı olsa olsa Abbas değil Saffet olur:) Çok ilginç ama…..

Arap Tavşanı Doğaya Bırakıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.