Apple, Yeni MacBook’u TanıttıApple, Yeni MacBook’u Tanıttı

apple-yeni-macbook
Apple bugün Berlin’de düzenlediği etkinlikte yeni MacBook‘u tanıttı. Yeni Macbook çok iyi özellikleriyle beraber geldi. Yeni MacBook bugüne kadar üretilen en ince ve hafif MacBook olma özelliği taşımakta.Sadece 900 gram olan ve 13.1 mm inceliğe sahip olan Yeni MacBook 17.3 mm inceliğinde olan MacBook Air’e göre çok daha ince tasarlanmış. Ayrıca MacBook serisine uzay grisi ve gümüş rengin yanı sıra altın rengi eklendi. Yani ilk defa altın renkli MacBook üretildi.

yeni macbook
Yeni MacBook, 12 inçlik ekranında 3 milyondan fazla pikselle harika bir çözünürlük sunuyor. Yani kısaca ekran çözünürlüğü muhteşem diyebiliriz. Ayrıca yeni MacBook’un diğer güzel bir özelliği de, diğer MacBook’lara oranla %30 daha az güç tüketimi sunması. Böyle yeni MacBook ile 9 saat internette gezinme, 10 saat multimedya deneyimi sunan bu cihaz ile bir günü çok rahat çıkarabileceksiniz.

yeni macbook
MacBook serisinde çığır aşacak diğer bir yenilik ise tam boy klavye kullanılmış olması. Yani klavyenin yanlarında artık bir boşluk bulunmuyor ve açıklamaya göre harika bir kullanım hissiyatı veriyor.

Yeni MacBook’un Fiyatı Ne Kadar?
10 Nisan tarihinde satışa sunulacak olan yeni MacBook’lar 1.299 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Apple, Yeni MacBook’u Tanıttı yazısına ait etiketler : , , , ,
Apple, Yeni MacBook’u Tanıttı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Apple, Yeni MacBook’u Tanıttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.