Apple Efsanesinden İlginç Bir Öneri!Apple Efsanesinden İlginç Bir Öneri!

Dünyanın her yanında, farklı farklı firmalar giderek büyüyor. Büyüyor ama bütün bu çembere dahil olan çalışanlar kimler ve ne yapıyorlar? Her yerin çalışma şartları tabii ki farklı ama konu Singapur olunca işler biraz değişiyor. Ülkede çalışanlar için çok katıkurallar olduğu biliniyor.

Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde bulunan bu ada devletin fazlasıyla bağnaz olduğunu söyleyen Apple’ın kurucu ortaklarından ve mühendislik dehası Seteve Wozniak, işverenlerin çalışanlarının kıyafetlerine karışmaması, hatta gerekiyorsa T-Shirt giymelerine izin vermesi gerektiğini savundu.

Bbc Radio 4’te sunulan Today Programme isimli programda konuşan Wozniak, karşı kültürlerin değer yargılarının özellikle yaratıcılık için çok önemli olduğuna ve bu yaratıcılık için gerekiyorsa kültürler arası etkileşim için çalışanlara T-Shirt dahi giydirilmesi gerektiğini söyledi. “Benim için yenilikçi düşünce çok önemli, biz ürettiğimiz her şeyi tamamen yaratıcılık başlığı altında tasarlıyoruz. Fakat iş ve işçiler olarak yapısal bir hal alırsak, sınıflandırılmış oluruz. Böylece aynı bakış açısına sahip olan binlerce insan yaratmış oluruz.” diyen Wozniak, dört dakikalık konuşmasına milliyetçilik ve okullarda bulunan spor takımlarının gençlerin yaratıcılıklarını tamamen yok ettiğinin de üzerine bastı.

Apple Efsanesinden İlginç Bir Öneri! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Apple Efsanesinden İlginç Bir Öneri! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.