Anne şoku!Anne şoku!

11. Dünya Atletizm Şampiyonası’nın gümüş madalyalı Türk atleti Elvan Abeylegesse, doğum gününü kutlama hazırlıkları yaparken, Etiyopya’dan gelen üzücü haberle sarsıldı.

Antrenörü Anatoliy Bychkov’un Marmaris’teki evinde bugün, nişanlısının da katılacağı bir partiyle doğum gününü kutlamaya hazırlanan milli atlet, Etiyopya’da yaşayan annesinin rahatsızlığının ağırlaştığı haberini aldı.

1197_b_elvan005.jpg

Annesinin rahatsızlığı nedeniyle günlerdir huzursuz olan Abeylegesse, apar topar Marmaris’ten ayrılarak, ilk uçakla İstanbul üzerinden Etiyopya’nın başkenti Adis Ababa’ya geçti.

-İLAÇ ARADI-

Ailesinin evine bu sabaha karşı varan Abeylegesse, boğazından rahatsızlığı bulunan annesi ile ilgilenmeye başlarken, ilaç konusunda da sıkıntı yaşadı.

Annesinin ihtiyaç duyduğu ilaçları bulamayan milli atlet, Türkiye’yi arayarak antrenörü Bychkov ve ENKA Kulübü yetkililerinden de yardım istedi.

Abeylegesse’nin annesinin durumunun bugün netlik kazanacağı öğrenildi.

-NİŞANLI İLE TATİL PLANI-

Milli atlet, üzücü olay öncesinde, bugünkü doğum gününü nişanlısı ve sevdikleriyle birlikte Marmaris’te kutlama planları yapmıştı.

Rus antrenörü Bychkov’un evinde düzenlenecek doğum günü partisinin ardından, nişanlısı ile kısa bir tatil yapmayı planlayan milli atletin hayalleri, Etiyopya’dan gelen annesinin rahatsızlık haberiyle yıkıldı.

-GOLDEN LEAGUE’E DE KATILAMAYACAK-

Osaka’da 10 bin metrede kazandığı dünya ikinciliğinin ardından 16 Eylül Pazar günü Berlin’de yapılacak Golden League yarışlarına katılmak isteyen Abeylegesse’nin bu planı da annesinin rahatsızlığı nedeniyle iptal oldu.

Milli atletin antrenörü Bychkov, annesinin dün gece ağırlaşan rahatsızlığından uzun zamandır kötü şekilde etkilenen Elvan’ın yemekten kesildiğini belirterek, ”Osaka’da kaybettiği kiloları bir türlü alamadı. Annesine olan üzüntüsünden hiçbir şey yemiyordu. Elvan da yemekten kesildi. Bu nedenle Berlin’deki yarışlara katılmaktan da vazgeçtik. Etiyopya’dan iyi haberler bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: AA
11.09.2007

Anne şoku! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Anne şoku! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.