AMD’den Hindistan’a yeni tesisAMD’den Hindistan’a yeni tesis

Yenilikçi işlem çözümleri konusunda küresel anlamda lider AMD bugün yaptığı bir açıklamada, Hindistan’ın Bangalor kentinde yeni bir silikon tasarımı ve platform araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tesisini açtığını duyurdu.
amid.jpg
Hindistan’ın AMD’nin küresel Ar-Ge ağındaki rolü ve öneminin ilerlemesiyle orantılı olarak artan çalışan sayısı, mevcut ekibi barındırmanın yanı sıra gelecekteki genişlemeler için de yer açan yeni bir tesis gerektirdi. Çalışanlar, 4800 metrekarelik bu tesis tamamlandığında yeni yerlerine taşınacak ve AMD’nin en gelişmiş yeni nesil işlemci çözümleri üzerinde çalışmaya devam edecek.

 

En ileri teknolojiyle donatılarak genel çalışma deneyimini iyileştirmek üzere tasarlanmış tesisin açılışı için, AMD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hector Ruiz, Bangalor’u ziyaret etti.

 

“Hindistan’daki tasarım personelimiz, AMD’nin küresel tasarım ağında büyük rol oynamaktadır ve bu yeni Ar-Ge merkezi onlara mükemmelliğe ulaşmaları için gerekli birinci sınıf donanımı ve kaynakları sağlayacaktır,” diyen Ruiz, şöyle devam etti: “AMD’nin endüstrinin tercih ettiği teknoloji ortağı olma arayışı doğrultusunda, bu tesis, gerek Hindistan’daki gerekse dünya çapındaki müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış endüstri lideri çözümler geliştirmemiz için hayati öneme sahiptir.”

 

AMD Hindistan Sorumlu Müdürü Alok Ohrie, konuyla ilgili şöyle konuştu: “AMD, Hindistan’daki altı yıllık süre zarfında hem pazar payını arttırdı, hem de küresel Ar-Ge çalışmalarına önemli katkılar yaptı. AMD Hindistan’ın büyümesi, kurumumuzun Hindistan’daki Ar-Ge ekiplerinin başarısı ve yeteneklerine güvendiğinin göstergesidir.”

 

Bangalor’daki mühendisler, AMD’nin ilk 45nm dört çekirdekli işlemcisi olan “Shanghai” üzerinde büyük rol oynamaktadır ve bu yeni işlemcinin tasarım testleri ve iyileştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Ekipler, “Shanghai” üzerindeki çalışmalarından önce, AMD’nin kod adı “Barcelona” olan ilk Dört Çekirdekli AMD Opteron işlemcisiyle ilgili önemli fikir haklarını geliştirmekten sorumluydu.

 

AMD, kentteki ilk tesisinden de ayrılmayarak burayı idari işler, satış ve pazarlama personelinin kullanımına sunacak.
29.11.2007

 

Kaynak : İHA

AMD’den Hindistan’a yeni tesis yazısına ait etiketler : , , , ,
AMD’den Hindistan’a yeni tesis yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

AMD’den Hindistan’a yeni tesis Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.