Amasra’da Hüzün – Barış AkarsuAmasra’da Hüzün – Barış Akarsu

Vefat ettiği gece sabaha kadar memleketi Bartın’ın Amasra ilçesinde Barış Akarsu’nun şarkılarını söyleyen sevenleri, bu gece de şarkıcının şarkılarını söyleyerek ona olan sevgilerini dile getirdiler.

Amasra Plajı’nda toplanan binlerce seveni, gözyaşları ve hıçkırıklar içerinde Akarsu’nun şarkılarını söyledi. Barış Akarsu’yu ellerinde büyüttüğünü söyleyen Zarife Ünlü (61) adlı kadın, Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım’a sarılarak hıçkırıklara boğuldu. “Yavrum çok gençti daha. O bizim canımızdı” diyerek feryat eden Zarife Ünlü, Ali Yıldırım’ın da gözlerinin yaşarmasına neden oldu.

Amasra’ya Ankara’dan gelen küçük bir çocuk ise, Barış’ın Akarsu’nun posteriyle Amasra sokaklarında tur attı. Küçük çocuk, trafik kazalarından bıktığını ayrıca Barış Akarsu’yu da çok sevdiğini belirtti. Vatandaşlar, Amasra’da Barış Akarsu için açılan taziye defterlerine ona ithafen duygularını yazdı. Amasra esnafı ise, ilçeye gelenlerin yakalarına merhum şarkıcının küçük fotoğraflarını taktı.

06.07.2007

Kaynak : İHA

Amasra’da Hüzün – Barış Akarsu yazısına ait etiketler : , , , , ,
Amasra’da Hüzün – Barış Akarsu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Amasra’da Hüzün – Barış Akarsu” için 1 Yorum

  1. ernesto dedi ki:

    insan hayatında doğmak gibi doğal dir kavram varsa allah tarafından ölümde var tabiki fakat türk gençleri örnek alınabilecek iyi bir ideolü kişiliği kaybetti ailesine sabır diliyorum her insan bukadar doğal ve içten olamaz dileriz barış hep yaşatılsın

Amasra’da Hüzün – Barış Akarsu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.