Alfa Romeo GT, Q2 ile coşacakAlfa Romeo GT, Q2 ile coşacak

İtalyan efsanesi Alfa Romeo, önden çekişli araçlarda Torsen kilitli diferansiyelin kullanıldığı Q2 versiyonlu Alfa Romeo GT modelini Türkiye pazarına sundu. Q2 sistemi, önden çekişi tüm güç noktalarına eşit dağıtarak, sürüş zevkiyle kontrolünü artırıyor.
Aktif güvenliğin sağlanması, sürüş keyfinin ve kontrolünün artırılması açısından önden çekiş sisteminin güçlü yönlerinin geliştirildiği Q2 sistemi, dört tekerlekten çekişli araçlara özgü birçok avantajdan yararlanılmasını sağlarken, 4X4 sisteminin getirdiği yakıt sarfiyatı ve ağırlık dezavantajları Q2’de görülmüyor. Q2 ismi, Alfa Romeo’nun dört tekerlekten çekişli araçlarını adlandırmak için kullandığı Q4 terimine atıfta bulunularak kullanıldı.
COUPE BİR OTOMOBİLDE MAKSİMUM YAŞAM ALANI VE ÜSTÜN DİZEL TEKNOLOJİSİ
Alfa GT Q2’nin ergonomik iç tasarımı 4 kişinin rahatlıkla yolculuk edebileceği şekilde tasarlanmış. Alfa GT Q2 konfor ve estetiğin yanı sıra 320 litrelik bagaj hacmi ile işlevsellik de sunuyor. Alfa GT Q2’nin iç mekanı ise tasarımının temelinde yer alan sportif tarzı takip eden bir anlayışla oluşturulmuş.Q2 sistemi şu anda sadece Alfa GT ve Alfa 147 modellerinde 1.9 JTDm 150hp motorla birlikte tüm sürüş koşullarında azami kontrolü ve çekiş gücünü sağlamak için sunuluyor. Alfa GT’nın standart olarak sunduğu renkli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit (bagaj kapağı ve kapılar), follow me home sistemi, alüminyum dış kapı kolları, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış dikiz aynaları, elektrikli ön camlar (sıkışmaya duyarlı), çift bölge otomatik klima kontrol sistemi, radyo-CD çalar kumandalı deri direksiyon simidi, direksiyon yükseklik ve derinlik ayarı, sürücü koltuğu yükseklik ayarı, 60/40 katlanabilir arka koltuklar, deri döşeme (kırmızı, siyah, mavi, taba veya gri), trip computer (yol bilgisayarı), Cruise Control, konfor paketi (3. arka kafalık, 3. arka emniyet kemeri, arka koltuk kol dayanağı, sürücü koltuğu bel ayarı), ABS+EBD, sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan hava yastıkları, pencere hava yastıkları, aktif gergili ön emniyet kemeri, yangın önleme sistemi (FPS), VDC (Elektronik denge kontrol sistemi), ön/arka sis lambaları, arka park mesafe sensörleri, 8 hoparlörlü RDS radyo/CD çalar/MP3 çalar, bose hi-fi ses sistemi, amplifikatör, subwoofer donanımlarına ilave olarak Q2 kilitli diferansiyel, krom çift egzos ucu, 18″ hafif alaşım jantlar, saten etkili ön ızgara ve yan aynalar, alçaltılmış sportif süspansiyon, kırmızı dikişli deri direksiyon, alüminyum vites topuzu ve pedallar, sportif koltuklar ve Q2 logolu alüminyum kapı eşik çıtası standart olarak sunuluyor.
Q2 sisteminin, ana unsuru olan mekanik Torsen C kilitli diferansiyel, sürüş ve yol koşullarına bağlı olarak torku ön tekerlekler arasında dinamik ve sürekli biçimde dağıtıyor. Çift salıncaklı ön süspansiyonla birleştirilen sistem aracın kontrolünün etkili biçimde yapılmasını sağlıyor. Otomobil üreticilerinin çoğunluğunun tercih ettiği önden çekiş düzeninin tasarımının (ağırlık, genişlik vb.) sağladığı faydaların yanında, zorlu koşullarda kilitli diferansiyel sistemi sayesinde tutunmanın olduğu tekerleğe güç aktarımıyla yol tutuşunu iyileştiriyor ve güvenliği arttırıyor.
Alfa GT 1.9 JTD 16v Q2 versiyonu 43 bin eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Alfa Romeo GT, Q2 ile coşacak yazısına ait etiketler : , , ,
Alfa Romeo GT, Q2 ile coşacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Alfa Romeo GT, Q2 ile coşacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.