Alanya’da orman yangınıAlanya’da orman yangını

Antalya’nın Alanya ilçesinde Kuşyuvası mevkisinde orman yangını başladı.
Alanya Orman İşletmesi Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Alanya-Sarıveliler karayolunun 35. kilometresinde bulunan Kuşyuvası mevkinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Yangına ilk müdahale Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözlerle yapıldı. Antalya’dan gelen iki helikopterin ise rüzgar nedeniyle yangına müdahale edemediği bildirildi.

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, yangının karayolunun hemen kenarında başladığını, ilk müdahaleyle bu kısmın söndürüldüğünü ancak alevlerin uçurum olan bölgeye de sıçradığını ifade etti.

Bölgenin fiziki koşulları ve rüzgar nedeniyle yangına müdahale edemez hale geldiklerini belirten Dikici, fıstıkçamı ve karaçam bulunan bölgede yaklaşık 2 hektar alanın yandığını kaydetti.

09.07.2007

Kaynak : AA

Alanya’da orman yangını yazısına ait etiketler : , , , , ,
Alanya’da orman yangını yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Alanya’da orman yangını Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.