Alanya’da orman yangınıAlanya’da orman yangını

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı İspatlı köyünde ormanlık alanda dün akşam saatlerinde başlayan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek İshaklı ve Seki köylerine sıçrayan yangın güçlükle kontrol altına alındı.

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, yangında 200 hektarın üzerinde tarım, makilik ve orman alanının zarar gördüğünü bildirdi. 20’den fazla evin yandığını ifade eden Dikici, ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

Yangın nedeniyle İspatlı, İshaklı ve Seki köyleri tamamen boşaltıldı. Seki köyündeki villalarda kalan çok sayıda yabancı, çevredeki otellere yerleştirildi.

Alanya’daki yangın yeniden başladı

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Demirtaş beldesindeki orman yangını kontrolden çıktı.

İspatlı, İshaklı ve Seki köylerinde dün akşam çıkan ve sabah saatlerinde kontrol altına alınan orman yangınının, rüzgarın etkisiyle tekrar başladığı bildirildi.

Tamamen boşaltılan 3 köydeki yangına, Antalya’dan gelen 4 helikopter de müdahale etmeye başladı.

Yangının etkili olduğu Seki köyü yakınlarında bulunan Danimarka, Norveç, Alman, Rus ve Belçikalılara ait villalar yangının sıçrama ihtimaline karşı boşaltıldı. Villalarda kalan yabancılar diğer otellere sevk edilirken, jandarma boşaltılan villalarda olası hırsızlık olaylarına karşı güvenlik tedbiri aldı.
16.07.2007

Kaynak : AA ve İHA

Alanya’da orman yangını yazısına ait etiketler : , , , ,
Alanya’da orman yangını yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Alanya’da orman yangını Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.