Akupunktur adet ağrılarını yok ediyorAkupunktur adet ağrılarını yok ediyor

Akupunktur adet ağrılarını yok ediyor

3 bin kadının dahil olduğu 27 araştırmanın sonuçlarıyla ilgili yapılan değerlendirmede, akupunkturun adet ağrılarının azaltılmasında ilaçlar ya da bitkisel çözümlerden daha etkili olabileceğini gösterdi.

Güney Kore’de Kyung Hee Üniversitesi Tıp Merkezi’nin yaklaşık 3 bin kadının dahil olduğu 27 araştırmanın sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, akupunkturun adet ağrılarının azaltılmasında ilaçlar ya da bitkisel çözümlerden daha etkili olabileceğini gösterdi.

Bilim adamları yaptıkları değerlendirmede, “Akupunkturun, merkezi sinir sisteminde serotonin ve endorfin üretimini uyarması nedeniyle ağrıyı gidermede etkili olduğu yönünde ikna edici kanıt bulunduğunu” söyledi.

Menstrüel dönem ağrılarının nedenleri bilinmezken, bazı kadınlarda ağrıya, karın bölgesinde şişkinlik, mide bulantısı, kusma, ishal, baş dönmesi ve baş ağrısı eşlik edebiliyor.

AA

Akupunktur adet ağrılarını yok ediyor yazısına ait etiketler :
Akupunktur adet ağrılarını yok ediyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Akupunktur adet ağrılarını yok ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.