Akıllı HavluAkıllı Havlu

OSMANİYE (İHA) – İlginç buluşlarıyla tanınan Metin Yerdelen’in yeni icadı “Akıllı Havlu”, spor yapan kişiye çeşitli rahatlıklar sağlıyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Metin Yerdelen, geçen hafta Denizli’de tanıttığı “Konuşan Otomobil” projesinin ardından, bugün de Osmaniye’de yeni icadı “Akıllı Havlu”yu tanıttı. Yeni icadını; özel imal edilmiş, ter çeken hafif tasarımlı bir havlu ile gerçekleştirdiğini belirten Yerdelen, “Havlu iki kat ve bu katlar arasında soketli kablolar var. Birinci katta 3 adet cep var. Bunlar; pil, telefon ve ipod için. Spor yaparken en önemli konu alan ve rahatlıktır. İşte bu havlu da
bunları sağlıyor. Kulağınızda kulaklıkla stereo müzik dinlerken cep telefonu çalınca otomatik devreye giriyor, telefon bitince yine ipod ve müzik. Yani eller serbest kalıyor. Ama asıl özellik; kalp ritimleriniz için yapılan ayarlama. Bu limitler değişince sistem yine kulaklıkta konuşarak size yavaşlamanızı bildirir. Hatta dilerseniz eklenecek ‘pulse modülü’ ile ani kalp bilgilerinizi başka merkezlere cep telefonu ile iletir. Böylece herhangi bir risk taşımadan spor yapabilirsiniz” dedi.

Akıllı Havlu yazısına ait etiketler : , , ,
Akıllı Havlu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Akıllı Havlu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.