Ailede ki Stres Etkenleri ve ÇocukAilede ki Stres Etkenleri ve Çocuk

Çocuklarda dahil olmak üzere yaşayan her canlıyı psikososyal stres etkenleri etkiler. zaten stres etkeninin bir insanı etkilememesi durumunda da normal bir psikolojik yapıdan bahsetmek zor olur. bu etkilenme her bireyde az veya çok değişik şekillerde görülür. çocuğun yetişmesinde ve hayata adım atmasında birincil , en önemli ve vazgeçilmez basamak olan aile ortamı da çocukların psikososyal gelişimini direk olarak etkiler. aileyi etkileyen her türlü olayın çocukta büyük veya küçük bir etkisini görmek mümkündür. aile ortamını yaşayan bir organizma olarak kabul edebiliriz . nasıl ki kişinin bir organı hasta olduğunda bütün vücüdu etkilenir ve işlev kaybına uğrar , aynı şekilde aile üyelerinden birinde ki bedensel veya ruhsal sorun veya onu etkileyen stres etkeni de ailenin ve aile üyelerinin işleyişini , psikolojisini ve yapısını etkileyecektir. bu etkilenme sonucunda aile ile birlikte aile içindeki her bireyde yakın veya uzak gelecekte bazı etkilenme belirtilerinin görülmesi kaçınılmazdır.

www.odevturk.com

Ailede ki Stres Etkenleri ve Çocuk yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Ailede ki Stres Etkenleri ve Çocuk yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Ailede ki Stres Etkenleri ve Çocuk” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Güzel yazı bulmuşsun Onur 😉

Ailede ki Stres Etkenleri ve Çocuk Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.