AİDS aşısı hüsranla sonuçlandıAİDS aşısı hüsranla sonuçlandı

ABD’de, AIDS hastalığına son verileceği vaadiyle başlatılan aşı denemeleri hüsranla sona erdi. Üretilen aşının denemeleri başarısızlık nedeniyle durduruldu. Aşılanan gönüllülere, kendi normal yaşamları sırasında başka insanlardan, AIDS’e yol açan HIV virüsü bulaşmasına engel olunamadı.
aids.jpg
Denemeleri yapan Merck&Co. firması yetkililerince AP’ye bugün yapılan açıklamada, ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından da kısmen mali olarak desteklenen uluslararası deneme çalışmalarına katılan deneklerin aşılanmasının durdurulduğu bildirildi. Yetkililer, sınırlı dozla aşılanan 741 gönüllüden 24’ünün, tam doz aşılanan 762 gönüllüden de 21’inin virüsü kaptığını söylediler.
22.09.2007

Kaynak : AA

AİDS aşısı hüsranla sonuçlandı yazısına ait etiketler : , , ,
AİDS aşısı hüsranla sonuçlandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“AİDS aşısı hüsranla sonuçlandı” için 1 Yorum

  1. emreczm dedi ki:

    AİDS LÜTFEN HERKESE BU MSJI İLETİN
    >>>>Ciddi bir konu … Lütfen sizler de bu konuda kendiniz tedbirli olunuz> >>>>ve sevdiklerinizi bu risklere karşı uyarınız.> >>>>Bilgilerinizi rica ederim.> >>>>> >>>>Bir arkadaşın iş arkadaşlarından biri sinemaya gider,yerine oturur ve> >>>>bir şeyin battattığını fark eder. Kalkıp baktığında,> >>>>batan şeyin, ucuna bir not ilistirilmis bir iğne oldugunu görür.> >>>>> >>>>Notta : “Gerçek dünyaya hoşgeldin, artık AIDS’lisin ! ” yazılıdır.> >>>>Doktorlar iğneyi test eder ve AIDS virüsü taşıdığı ortaya çıkar.> >>>>SİNEMAYA GİDERKEN DİKKATLİ OLUN !!! LÜTFEN,AMA LÜTFEN KONTROL EDİN En güvenli yollardan biri, henüz ışıklar yanıyorken oturacağınızyeri iyice> >>>>kontrol etmek !!!> >>>>Çoğumuz kendimizi koltuğa bırakırız sadece …> >>>>Polis Departmanı’nın tüm çalışanlarına e-mail aracılığıyla> >>>>ulaştırılmıştır.> >>>>Jetonlu telefonlar : Madde bağımlıları artık kullanılmış iğnelerini> >>>>jetonlu telefonların jeton iade holüne yerleştiriyorlar.Jetonu geri> >>>>almak ya da unutulmuş jeton var mı diye bakmak isteyen insanlarellerini> >>>>buraya atınca da iğne batıyor.Ve hepatit, AIDS ve benzer hastalıklar> >>>>bulaşıyor.> >>>>> >>>>AYRICA Lokanta ve restaurantlarda açıkta bulunan kürdanları kesinlikle> >>>>kullanmayınız. AIDS hastalarınca bu kürdanlar kullanılıptekrar yerine> >>>>konularak hastalık bulaştırılmaktadır.> >>>>Bu mesaj herkesi bu tehlikeden haberdar etmek içingönderilmiştir.DİKKAT> >>>>EDİN !!Lütfen aileniz ve ulaşabildiğiniz herkese ulaştırın !!–> >>>>Turan Açıkmeşe Adalet BakanlığıBilgi işlem Dairesi Başkanlığı– CENGİZ PEKTAŞ 0533-6997805 0532-5272248

AİDS aşısı hüsranla sonuçlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.