ABD’li komutanlar Ankara’daABD’li komutanlar Ankara’da

ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral James Cartwright ile Irak’taki ABD güçlerinin komutanı Orgeneral David Petraeus, Genelkurmay Başkanlığı’nda görüşmelerde bulunuyor.

Alınan bilgiye göre, Orgeneral Cartwright ile Orgeneral Petraeus, sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’na gelerek, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ile terörle mücadeleye ilişkin konuları görüştüler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan George Bush arasında bir süre önce Beyaz Saray’da yapılan görüşmede, Türk tarafında Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Amerikan tarafında da Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral James Cartwright ile Irak’taki ABD kuvvetlerinin komutanı Orgeneral David Petraeus arasında bir temas süreci başlatıldığı açıklanmıştı.

ABD’li komutanların temaslarının ardından bugün Türkiye’den ayrılacakları kaydedildi.
20.11.2007

Kaynak : AA

ABD’li komutanlar Ankara’da yazısına ait etiketler : , ,
ABD’li komutanlar Ankara’da yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ABD’li komutanlar Ankara’da Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.