ABD de Ertesi Gün Hapının 17 Yaşından Küçüklere Satılmasına …ABD de Ertesi Gün Hapının 17 Yaşından Küçüklere Satılmasına …

ABD Sağlık Bakanlığının ilk kez Amerikan Gıda ve İlaç İdaresine, bir ilacın kullanımıyla ilgili izin vermesini yasakladı.

Ertesi günü hapı olarak bilinen 1,5 mg levonorjestrel etkin maddesi içeren tek tabletlik ilacın üreticisi, FDA’ya, ilacın 17 yaşın altındakilere de reçetesiz satışına izin vermesi için başvuruda bulundu.

FDA, üretici firmaya 17 yaş üstüne ilacın reçetesiz satışı için 2009 yılında verdiği izni, 17 yaş altı için de vermeye karar verdi.

Ancak ilk kez ABD Sağlık Bakanı Kathleen Sebelius FDA’ya müdahale ederek, talep edilen iznin verilmesini engelledi.

Sebelius, 17 yaşın altındaki gençlerin bu ilacın kullanım amaç ve hedefini algılayabilecek duygusal olgunlukta olmadıklarını vurguladı. – Ankara

2012’de Patlayacak 10 Bomba!Tüm Zamanların En Seksi 10 Kadını

ABD de Ertesi Gün Hapının 17 Yaşından Küçüklere Satılmasına … yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ABD de Ertesi Gün Hapının 17 Yaşından Küçüklere Satılmasına … Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.