AB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşıAB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşı

LONDRA(ANKA)

Avrupa Birliği halkı arasında Türkiye’nin AB üyeliği karşıtlığının ne denli yaygın olduğu bir kez daha teyit edildi. Beş büyük AB ülkesinde gerçekleştirilen ankete göre, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkanların oranı, Fransa’da yüzde 71’i, Almanya’da ise yüzde 66’yı buldu.
Financial Times gazetesi ile Haris Interactive tarafından 31 Mayıs ile 12 Haziran tarihleri arasında Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya’da 6 bin 169 yetişkinin katılımıyla gerçekleştirilen anket, Türkiye karşıtlığı boyutunu ortaya koydu.
Ankete göre, AB kamuoyunda birliğin genişlemesine olan destek, kırılganlığını koruyor. Söz konusu beş ülkenin hiçbirinde genişleme fikrine “evet” denmiyor.
Bu arada, Türkiye’nin AB üyeliği karşıtlığının daha da belirgin olduğu belirlendi. Türkiye’nin AB’ye katılmasına karşı çıkanların oranı, Fransa’da yüzde 71’i, Almanya’da ise yüzde 66’yı buldu. Destek verenlerin oranı ise bu ülkelerin hiç birinde yüzde 40’ı aşmadı.

AB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşı yazısına ait etiketler : , , ,
AB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“AB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşı” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Paylaşım için sağol 😉

AB halkı Türkiye’nin üyeliğine karşı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.