4 Tb Kapasiteli Disk Japonya da Satışta…4 Tb Kapasiteli Disk Japonya da Satışta…

Her ne kadar sabit disk piyasasında sel dolayısı ile bir stok sorunu olsa da bu sorun, üreticilerin yeni ürünler geliştirmesi için bir engel teşkil etmiyor. Zira MaximumPC.com’un verdiği habere göre Hitachi dünyanın ilk 4 TB kapasiteli dahili sabit diskini üretti.

Japonya tabanlı yerel bir satış sitesi olan Akiba PC Watch’ta satışa sunulan sabit disk, henüz Hitachi tarafından bile resmi olarak duyurulmadı. Firmanın Deskstar serisine ait olan disk, SATA 6 Gbps arabirimini kullanıyor ve 32 MB ön belleğe sahip. CoolSpin teknolojili disk, sessiz ve serin çalışıyor.

Peki fiyat? 4 TB kapasitenin maliyeti 345$. Bu fiyat sel dolayısıyla da epey yüksek durumda. Öte yandan yakında rakiplerin de 4 TB’lık diskleri sunmasıyla fiyatlar düşebilir. Son olarak diskin plaka başına 1 TB depolayabildiğini belirtelim.

Gözlerinize İnanamayacaksınız!

4 Tb Kapasiteli Disk Japonya da Satışta… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

4 Tb Kapasiteli Disk Japonya da Satışta… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.