4′ 1 milyar dolarlık ‘Karayip Korsanları’4′ 1 milyar dolarlık ‘Karayip Korsanları’

4' 1 milyar dolarlık 'Karayip Korsanları'

Kaliforniya – “Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde” bir milyar dolarlık hedefi geçti ve sinema tarihinde bu rakama ulaşan 8. film oldu.


Yönetmenliğini Rob Marshall’ın yaptığı “Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde”, bu gişe hasılatına ulaşan ikinci “Karayip Korsanları” filmi oldu. 2006 yılındaki “Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı”, stüdyonun milyar dolarlık hasılata ulaşan ilk filmiydi.

En büyük uluslararası açılışı yapan “Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde” aynı zamanda tüm zamanların ABD dışında en çok hasılat elde eden üçüncü filmi oldu.

Dört “Karayip Korsanları” filmi, toplamda 3,68 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. İkinci, üçüncü ve dördüncü filmler, tüm zamanların ilk 10’u listesinde kendilerine yer buldu. Serinin yıldızı, Alis Harikalar Diyarında’da da rol alan Johnny Depp’in, artık o listede, üçü 1 milyar dolar rakamını aşmış dört filmi var.

4′ 1 milyar dolarlık ‘Karayip Korsanları’ yazısına ait etiketler :
4′ 1 milyar dolarlık ‘Karayip Korsanları’ yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

4′ 1 milyar dolarlık ‘Karayip Korsanları’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.