Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak.Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak.Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak. Atanan öğretmenlerin hepsi kadrolu olacak.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi.

Açıklamada uygulama sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan sözleşmeli öğretmen kalmadığı ve bundan böyle sözleşmeli öğretmen atanmayacağı duyuruldu.

Bakanlık bundan sonra yapacağı tüm öğretmen atamalarının kadrolu olacağını açıkladı.

Haziran ayında yapılması planlanan yaz atamalarının da hukuki mevzuat tamamlanınca kamuoyuna duyurusunun yapılacağı belirtildi.

Öğretmen atamaları kadrolu yapılacak

 

Bakanlığın açıklaması;

Bakanlığımızca 01.06.2011 tarihinde yapılan öğretmen atamasında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan toplam 14.277 kişi KPSS puan üstünlüğüne göre kadrolu öğretmenliğe atanmıştır. Söz konusu bu öğretmenlerden boşalacak pozisyonlara yeniden sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi planlanmış ve atama takvimi 2 Haziran 2011 tarihinde duyurulmuştur.

Ancak 4 Haziran 2011 tarihli Resmî Gazete’nin 27954 (Mükerrer) sayısında, Devlet Memurları Kanununun 4 üncü Maddesinin (B) Fıkrası ile 4924 Sayılı Kanun Uyarınca Sözleşmeli Personel Pozisyonlarında Çalışanların Memur Kadrolarına Atanması Amacıyla Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 632 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlanmıştır. Bu KHK doğrultusunda mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi işlemi tesis edildikten sonra Bakanlığımızda sözleşmeli (4/B) olarak görev yapan öğretmen kalmayacağı için bundan sonra atamaların tamamının kadrolu (4/A) olarak yapılması planlanmıştır. 2011 Yaz Dönemi kadrolu öğretmen atamasına ilişkin takvim ise hukuki süreçler tamamlandıktan sonra ileriki tarihlerde kamuoyuna duyurulacaktır.

Ayrıca, 01.06.2011 tarihinde kadrolu olarak ataması yapılan 14.277 sözleşmeli öğretmen için söz konusu KHK ile birlikte yeni bir hukuki durum doğmuştur. Bu öğretmenlerimizin mağdur olmaması için şu an görev yaptığı yerde veya atandığı yeni kurumda kadrolu olarak görev yapabilmesine yönelik tercih hakkının olacağı yeni bir işlem tesis edilecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.


Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak. yazısına ait etiketler :
Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak. yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı bundan böyle sözleşmeli öğretmen atamayacak. Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.