2014 Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak2014 Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak

Brezilya’da yapılacak 2014 Dünya Kupası’nın öngörülen maliyeti son üç kupanın toplamından fazla çıktı.

 

Brezilya’da yapılacak 2014 Dünya Kupası’nın öngörülen maliyeti son üç kupanın toplamından fazla çıktı. Şehir ve ulaşımla ilgili yatırımlarla birlikte şu ana kadar yapılan masraf, bu zamana kadar yapılan tüm dünya futbol şampiyonalarındaki harcama tutarına yaklaşabilir.

Haber: Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak

Brezilya Senatosu’nun yaptırdığı araştırmaya göre son üç dünya futbol şampiyonasında ev sahibi ülkeler toplamda 30 milyar Dolar harcadı. Tüm dünya kupalarında yapılan toplam harcama ise 75 milyar doları buldu. Senato Danışmanı Alexandre Guimaraes, Brezilya için öngörülen harcama tutarının 40 milyar Dolar olduğunu söyledi.

Masrafların beklenenden yüksek çıkması, hükümetin tüm yeni altyapı çalışmalarını Dünya Kupası’na hazırlık kapsamında değerlendirmesinden kaynaklanıyor. Yıllardır bakımı yapılmayan ve geliştirilmeyen havaalanları, şampiyona sebebiyle elden geçirilecek. Hızlı tren, otoyol ve diğer hazırlıklar da kısa süre içerisinde tamamlanmaya çalışılıyor. Dünya Kupası’na yönelik harcama listesi de bu projeler sebebiyle daha da kabarıyor.

2014 Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak yazısına ait etiketler :
2014 Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2014 Dünya Kupası Pahalıya Patlayacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.