Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde 35 kişinin ölmesi, 1 kişinin de yaralanmasını protesto etmek amacıyla Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde yapılan basın açıklaması ardından olaylar çıktı.
3 günden bu yana kepenklerin kapalı olduğu ilçede yaklaşık 1000 kişilik grup, basın açıklaması yapmak için Eski Cezaevi Kavşağı’nda toplandı. Burada Bdp İlçe Başkanı Rustem Demir tarafından yapılan basın açıklaması ardından, grubun ilçe merkezinde bulunan Cengiz Topel Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçmesi üzerine polis müdahalede bulundu.
Polisin basınçlı su ve gözyaşartıcı gaz kullandığı müdahalede göstericiler polise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Ses bombalarının da patladıldığı gösterilerde polisin zaman …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

Mersin Devlet Opera ve Balesi, (MDOB) Devlet sanatçısı Merih Çimenciler’in sahneye koyduğu, 1920’li yıllarda savaşın yoksullaştırdığı Anadolu’da fedakar bir öğretmenin öyküsünü anlatan 2 perdelik ‘Çalıkuşu’ balesini sanat severlerle buluşturdu. Biletlerin günlerce önceden tükendiği temsilde, sanatseverler eseri ayakta izledi.
MDOB, Reşat Nuri Güntekin’in ‘Çalıkuşu’ romanının bale uyarlaması kültür merkezinde sahneledi. Eseri Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Hasan Alptekin ile yaklaşık 700 sanatsever izledi. Geçtiğimiz yıllarda Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİV) tarafından verilen ‘En Başarılı Türk Eseri’ ödülünü alan ‘Çalıkuşu’ galasının biletleri …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

Artvin Üniversitesi Hopa Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen hamsi şöleni, okul bahçesinde öğrenci, öğretim görevlisi ve dernek yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Hopa Meslek Yüksekokulu Müdürü Nusret Yazıcı, öğrencilerin, dönem arası motivasyonlarını yükseltmek ve vatandaşlarla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Yazıcı, “Artvin Üniversitesi öğretim üyelerinin de katıldığı hamsi şöleninin güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
Üniversitenin Hopa Yerleşkesi’nde düzenlenen şenliğe Artvin Valisi Necmettin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Alper Sır, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Engin Arıkan, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

Bursa’nın İznik ilçesinde bulunan ve önemli tarihi eserlerden biri olan Roma tiyatrosu gün yüzüne çıkarılacak.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Roma tiyatrosu ile ilgili ciddi bir çalışma yaptıklarını söyledi.
İznik’in binlerce yıl geçmişe uzanan tarihi ile sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin müstesna ve muhteşem köşelerinden biri olduğunu belirten Vali Harput, “Böyle bir güzelliğin kendimizde olması Bursa’mızın zenginliğine zenginlik katmaktadır. Bizler Bursa’yı emanetinde bulunduran yöneticiler olarak Bursa’nın bütün imkanlarını en iyi şekilde değerlendirme adına gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.
Bu süreçte İznik çok özel bir yer olan tiyatronun da ele alındığını aktaran …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

Hyundai Baş tasarımcısı Thomas Bürkle, i-oniq Konsept hakkında “İki temel cizginin silüetini oluşturduğu i-oniq, keskin hatları ile yumuşak ama bir o kadar da kaslı görüntüsü ile kontrast sunuyor. Hyundai’nin Avrupa Ar-Ge merkezi Russelsheim’da geliştirilen i-oniq Konsept, dünya prömiyerini 2012 Cenevre Fuarı’nda gerçekleştirecek.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

50. hafta
OTOHABER: 6.595
AUTO SHOW: 6.419
Haftaya Audi A4 kapağı ile giren Otohaber 1.175 adet satış kaybetti ve 6.595 adetle liderliğini sürdürdü. Auto Show ise 363 adetlik bir artış sağlasa da 6.419 adet satabildi.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]

İkinci defa arka arkaya aynı ödüle hak kazanan Hyundai’nin birinciliği, oylamaya katılan 8 bin 610 otomobil kullanıcısı ve TÜV kuruluşunun 7,5 milyon araçlık arıza kaydı raporları ile tescillendi. Otomotiv sektörünün en değerli kalite raporlarından biri olan AutoBild Kalite Raporu, Hyundai’nin ürün, servis ve müşteri destekleri konularındaki başarısının gelmiş olduğu noktanın en açık kanıtı oldu. Hyundai Motor Avrupa Başkanı Allan Rushforth, kazanılan başarı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kalite konusunda örnek teşkil eden markalar karşısında başarımızı ikinci yılda da devam ettirdik. Geçtiğimiz yıla oranla almış olduğumuz puanı yükseltmemiz bizim için ikinci bir …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Ara 2011 | No Comment | ]
Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.