Dünyadaki birçok ülkede yapılan kapsamlı araştırma, gençlerin cinsellik konusunda eskiye nazaran daha cahil olduğunu ortaya çıkarttı…
Dünya Doğum Kontrolü Günü (WCD) hareketinin ”Bilgisiz ya da çok bilen: doğum kontrolü hakkında bilgi sahibi olmak sizin hakkınız” başlığıyla hazırladığı raporda, dünya genelinde giderek daha fazla gencin korunmasız cinsel ilişkiye girdiği ve doğum kontrol türlerinin etkinliği hakkında daha az şey bildiği belirtildi.
Raporda, güvenli olmayan cinsel ilişkiye giren genç insanların sayısının son üç yılda Fransa’da yüzde 111, ABD’de yüzde 39 ve İngiltere’de yüzde 19 arttığı vurgulandı.
WCD üyesi Denise Keller, dünyanın neresinde olursa olsun gençlerin seks …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

Uzmanlar, evli çiftlerin cinsel hayatlarına damga vuran en büyük yanlışı açıkladı.

O yanlış sekse bir görev gibi bakmak.

Psikolog-Psikoterapist Ebru Sorgun, kadınların ve erkeklerin cinsellikle ilgili yanlış inanışlarının ve önyargılarının, sağlıklı ve doyumlu bir seks hayatının önündeki en büyük engel olduğunu söylüyor.

Arzularınızı bastırmayın

Cinsel sorunları nedeniyle kendisine başvuran kişilerin; cinsellik hakkında konuşmakta zorlandıklarını, yoğun kaygı ve hayal kırıklığı duygusu yaşadıklarını ve birçok yanlış bilgi ya da bilgisizlikle hemen çözüm beklediklerini belirten Ebru Sorgun ekliyor:

“Birtakım önyargılar, kadınların da erkeklerin de cinsel hayatlarına zarar veriyor. Mesela cinsel ilişkiyi eşlerinin …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

Erkeklerde sperm sayısı azalıyor, sperm parametreleri değişiyor, normal değerleri düşüyor, küresel ısınma spermleri de öldürüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), çocuğu olan erkekler üzerinde 4 kıtada yaptığı araştırma sonuçlarına göre, sperm parametrelerinin düştüğünü, açıklıyor.
Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalcı; iyi haberin semen (meni) değerlerinin düşmesine rağmen halen gebeliklerin oluşabildiğini, kötü haberin ise semen (meni) değerlerindeki bozulma bu hızla devam ederse insanoğlunun yakında gebelik oluşturmakta çok zorlanabileceğini belirtiyor.

Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalcı; sperm sayısını ve fiziki …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

Sigarayı bırakmanın ve sigarasız bir yaşamın da yararları. Son yapılan bilimsel bir araştırmaya göre sigara erkeklerin cinsel yaşantısını önemli ölçüde etkiliyor.

Sigarayı bırakan erkeklerde iktidarsızlık problemi ortadan kalkıyor ve cinsel performans artıyor.

Araştırma cinsel problemi olan 65 erkek sigara kullanıcısı üzerinde yapıldı. Bir sigarayı bırakma programına tabii tutulan erkekler izlendi ve ereksiyon testleri yapıldı. Testlerde sigarayı bırakmadan önce, program süresince ve sigarayı bıraktıktan sonraki performansları ölçüldü.

Program süresince erkeklerin yüzde 31’i sigarayı bırakmayı başardı. Sigarayı bırakan erkeklerde nikotin vücuttan atıldıktan sonra cinsel performanslarının arttığı, sertleşme sorununun ortadan …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

‘Öpüşmenin orucunu tutan, öpüşmenin iftarını da yapmalı’ diyen Dr. Demirci “Neden cinselliğin iftarı olabileceğini ayıplıyoruz? diyerek izahını bakın nasıl yapıyor:

Ramazanla cinselliğin ne alakası var demeyin. Konunun uzmanları bunun izahını gayet net ve açık ifade ediyorlar…

Oruç tutmanın daha derin bir yaşayış vaat ettiğinin altını çizen CİSED İstanbul Anadolu Şube Başkanı Dr. Senai Demirci; “Oruç, elimizin altında bulduklarımızı bizden uzak eder. Hep hazır bulduğumuz şeylerle aramıza mesafe koyar. Bir bakıma, seyrettiğimiz tablodan birkaç adım geri attırır.  İçine daldığımız güzelliği, yeni bir çerçevede seyretme fırsatıdır bu. Alışık …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

Araştırmalar, özellikle 30-50 yaş arasında sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin kalp-damar sorunu açısından risk altında olduğunu gösteriyor.

Son yıllarda yapılan tüm klinik çalışmaların cinsel sağlık ile hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, obezite arasındaki ilişki üzerine yoğunlaştığını belirten Hattat Klinik Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel problemlerin bir kalp hastalığının ilk belirtisi olabileceğinin altını çizdi.

Prof. Hattat’a göre, özellikle kalbe göre çok daha ince ve küçük çapta olan penis damarlarında bir sorun yaşanıyor olması, ileride kalp damarlarının da mutlaka etkileneceği yönünde ilk tehlike sinyali.

“Araştırmalar, sertleşme sorunu olan bir …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]

Doğum sonrası cinsel yaşama dönüş nasıl gerçekleşir, neler yapmak gerekir?

Doğumun ardından kadın bedeni gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak eski formuna dönmek için zamana ihtiyaç duyar. Normal veya sezaryen doğum kadın bedenini farklı etkilediğinden iyileşme dönemi de değişir. Kadının cinsel hayatına dönmesi de buna bağlıdır. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Yakut doğum sonrası cinsel yaşama dönüş konusunda bilgi veriyor.

Gebelikte meydana gelen değişikliklerin geriye dönmesi için gereken süre 6 – 8 haftadır. Bu dönemde miktarı giderek azalan, rengi ve kıvamı …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Eyl 2011 | No Comment | ]
Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.