Dr. J. Steven Poceta zekayı parlatacak, onu son hız koşturacak 7 pratik yöntemden bahsediyor. İşte zekayı dehaya dönüştüren 7 yöntem!

1. Perifer Vizyonu Geliştirin: Gözlerinizi hareket ettirmeden çevredeki nesneleri görebilmeye “perifer vizyon” denir. Bir parkta banka ya da bir kafeye oturun. Dik durun ve dümdüz karşıya bakın. Gözlerinizi hareket ettirmeden çevredeki nesnelere konsantre olmaya, onları görmeye çalışın. Uygulama sonunda görebildiğiniz şeylerin listesini yapın. Aynı uygulamayı bir süre sonra tekrar deneyin ve görebildiğiniz yeni nesneler varsa bunları da listeye ekleyin.
Sebep: Bilimsel araştırmalara göre konsantrasyon ve odaklanma için çok önemli olan ve neurotransmitter acetylcholine …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[28 Haz 2011 | No Comment | ]

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruda, 27 Mart 2011 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (2011-YGS) sonuçlarının bugün saat 14.00’te açıklanacağı kaydedilmişti.
//

TÜM PUAN TÜRLERİNDE MAHMUT BİLAL DOĞAN BİRİNCİ
2011-YGS’de tüm puan türlerinde Türkiye Birincisi Ankara Fen Lisesinden Mahmut Bilal Doğan oldu.
Sınavda, YGS1 ve YGS2 puan türlerinde ikinciliği Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesinden Murat Kaan Erdal, Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinden Mehmetcan Tütüncü, Özel Burç Özgören Fen Lisesinden Selçuk Erdevir, Turgutlu Halil Kale Fen Lisesinden Eren Yalçın paylaştı.
YGS3, YGS4, YGS5 ve YGS6 puan türlerinde ikinci, Özel Yamanlar Anadolu Lisesinden Deniz Çağlın oldu.
YGS4 puan türünde ikinciliği, Özel Bahçeşehir Fen …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Haz 2011 | No Comment | ]

Çok değil, 15 yıl öncesine kadar cep telefonları çoğu insan için bir lükstü. Bugün ise kullanıcılar, cep telefonu değil, adeta bir bilgisayar gibi iş gören akıllı telefonlara yöneliyor.

Hayatımıza girdiği günden bu yana elimizden düşürmediğimiz cep telefonları, bugün için artık salt telefon görüşmesi veya mesajlaşmaya imkan vermiyor; son kullanıcının birçok işlemi yine kendisi üzerinden halledilebilmesine olanak veriyor.

İlk kullandığım telefon, ki 14 sene öncesinden bahsediyorum, Sony Ericsson’ın ismini hatırlamadığım bir modeliydi. Üzerinde anteni olan ve oldukça ağır yapıdaki bu telefonla görüşme yapabiliyor, SMS yani kısa mesaj gönderebiliyordum. O günlerde cep telefonları ve …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Haz 2011 | No Comment | ]

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Soner karakteriyle ününe ün katan başarılı oyuncu Mete Horozoğlu reklamcı sevgilisi Elif ile dün akşam dünya evine girdi.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Soner karakteriyle ününe ün katan başarılı oyuncu Mete Horozoğlu reklamcı sevgilisi Elif ile dün akşam dünya evine girdi.
 
Fenerbahçe Dalyan Kuluüp’te gerçekleştirilen düğüne dizi oyuncularını yanı sıra birçok ünlü isim de katıldı. Gelin arabası olarak kiraladığı klasik Amerikan otomobilini Beşiktaş’ta süsleten Horozoğlu, abartılı süslerden kaçındı. Aracın arkasına eşi ve kendinin baş harflerini çiçeklerle yazdıran oyuncu oldukça heyecanlıydı.
Mete Horozoğlu ve Elif’in mutlu halleri …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[23 Haz 2011 | No Comment | ]

İspanyol spor gazetesi Marca, Real Madrid’in her sezon öncesinde oynadığı Bernabeu Turnuvası’nda Galatasaray ile karşılaşacağını yazdı.

Santiago Bernabeu Stadı’nda 24 Ağustos’ta yapılacak maç için ilk olarak Schalke 04, daha sonra  Beşiktaş ile görüşen Real Madrid, bu iki takımın Avrupa ligi maçlarından dolayı başka bir rakip aramak zorunda kalmıştı.

İspanyol gazetesi, Real Madrid’in sonunda aradığı rakibi bulduğunu ve  Galatasaray ile karşılaşacağını bildirdi.
Real Madrid kulübü ise maçla ilgili resmi açıklamasını henüz yapmadı.

 

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[23 Haz 2011 | No Comment | ]

 
Konser ve festival zamanı geldi çattı. Bu yıl dünyaca ünlü isimler ülkemizde konserler vermeye devam ediyor. Elton John, Amy Winehouse, Roxette gibi pek çok sanatçı ve grup bu yaz hayranlarına unutulmaz anlar yaşatacak.
Bilet fiyatları ise beklentilerin çok üzerinde. Yaklaşık 500 TL’den başlayan bilet fiyatlarından özellikle gençler çok mutsuz. Sosyal paylaşım sitelerinde hayranı oldukları sanatçıları canlı canlı izlemek isteyen gençler bu sorunu ‘Konser çok, para yok’ şeklinde özetliyorlar.
İşte 2011 yaz aylarında gerçekleşecek tüm konserler ve detayları…

RICKY MARTIN
NEREDE: Kuruçeşme Arena
NE ZAMAN: 08 HAZİRAN 2011/19:00
Bir kez daha bütün dünyayı kasıp kavurmaya hazırlanan Ricky …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2011 | No Comment | ]

İsim Şehir Hayvan – Yılmaz Özdil Kitap Özeti
Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda…
Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış… Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz… Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.
Trüban budur.
Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin…
Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.
Sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.
Kaafn alalk blulak oulr ama…
Akılnda bi tek trüban klaır!
İsim Şehir Hayvan
Yılmaz Özdil
· Doğan Kitap
· Basım Tarihi : 03 – 2011

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[21 Haz 2011 | No Comment | ]
Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.