//

Evliliklerde karşılaşılan sorunlar ve uzmanlardan çözüm önerileri…

Psikiyatri uzmanı Dr. Funda Güdücü, evliliğin ilk yıllarındaki hataları şöyle açıklıyor: Birbirini tanımadan hızla evliliğe adım atmak, sorunlara tahammülün azalması ve sabırsızlık, eşlerden birinin bekârlık dönemindeki gibi davranması, çiftlerin kendi ailesi ile yeni kurduğu aile sınırlarını belirleyememesi.

Günümüzde yeni evli çiftler, karşılaştıkları problemlere çözüm aramak yerine ‘bu hep böyle devam edecek, nasılsa çocuk da yok, yolun başındayken ayrılayım, yoluma devam edeyim’ düşüncesine sahip.

26 yaşındaki Tuğba Hanım, evlendikten hemen sonra eşi ile ortak bir paylaşımları olmadığını fark eder. Eşiyle bu durumu konuştuğunda ise sıklıkla ‘ben …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 May 2011 | No Comment | ]

12 Haziran 2011’de yapılacak 24. dönem milletvekili seçimlerine 2 hafta kaldı. Seçime 15 siyasi parti katılacak. Seçimde 7 bin 492’si siyasi partilerden, 203’ü de bağımsız olmak üzere toplam 7 bin 695 aday yarışacak.
Seçimde, 50 milyon 189 bin 930 seçmen, 85 seçim çevresinde 199 bin 207 sandıkta oy kullanacak.
Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı 2 milyon 568 bin 977 seçmen, 10 Mayıs Salı günü itibariyle 25 gümrük kapısında kurulan sandıklarda oy vermeye başladı.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim takvimine göre bundan sonraki süreç şöyle işleyecek: 31 Mayıs Salı: Radyo ve televizyonda yayın için başvuran …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[29 May 2011 | No Comment | ]

Pamukkale Üniversitesinde Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Meder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan 2 bin kişi üzerinde alışveriş merkezlerinin ne amaçla kullanıldığı ve alışveriş merkezlerinde bulunan insanların ruh halleriyle ilgili bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

AVM’lerin sadece alışveriş imkanı sunmadığını belirten Meder, şöyle devam etti:
”AVM’ler farklı türdeki mekanların bir aradalığından dolayı sosyal ve kültürel alanlarda da hizmet sunuyor. Özellikle son yıllarda dikkati çeken özelliklerden biri, AVM’lerin daha ziyade bu sosyal ve kültürel alanlara ilişkin sunumlarının, bireylerin gündelik yaşamlarında daha belirleyici olması. AVM’lerdeki sosyal içerikli yerler orta sınıfa …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 May 2011 | No Comment | ]

Fenerbahçe  takımı, şampiyonluğu önceki akşam Billionaire Club’ta kutladı.

 

Fenerbahçe takımı, şampiyonluğu önceki akşamBillionaire Club’ta kutladı. Futbolcular, eğlenceyetam kadro katıldı.
Haftalardır Trabzonspor ‘la başa baş mücadele veren Fenerbahçe, son maçta Sivas’ı yenerek averajla şampiyon oldu.
Takım, stresini Billionarie Club’ta düzenlenen partide attı. Kutlamaya katılanlar arasında Burak Kut, Bilgi Öztürk, Şirin-Neşet Yalçın, Raif-Esra Dinçkök gibi ünlü taraftarlar da vardı.

Fenerbahçe, oldukça sancılı başlayan lig yolculuğunda mutlu sona ulaşmayı başardı ve tarih yazdı.

‘Fenerbahçe ye dair 2010-2011 sezonundan akılda kalanlar:
Hüsranla biten Young Boys ve Paok maçları,
Kupadaki Yeni  Malatyaspor hezimeti,
İkinci yarıda deplasmanda alınan derbi galibiyetleri,
Şampiyonluğun habercisi  Gaziantepspor ve Bucaspor maçları,
17 maçta alınan 16 galibiyet – 1 beraberlik,
ve şüphesiz Alex de Souza ‘nın 28 …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[25 May 2011 | No Comment | ]

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17-25 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde 936 bin lira ödül dağıtılacağını söyledi.
Festival kapsamında, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın düzenleneceğini ifade eden Aldırmaz, ayrıca, yine dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergilerin de sinemaseverlerle buluşacağını kaydetti. Aldırmaz, şu görüşlere yer verdi:
“Yarışmalar kapsamında dağıtılacak ödül miktarları artırılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi. Geçtiğimiz yıl ödülü 250 bin lira olanEn İyi Film’e, bu …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 May 2011 | No Comment | ]

//

Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”Google’da resim arayanların artık çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü google’da yapılan araştırmalara göre görsel bölümde virüsle karşılaşıldı. Hacker’ların yeni hedefi; SANS Internet Storm Center’a göre Google’ı kullanarak görsel arama yapan internet kullanıcıları oldu.Kullanıcılar Google’da görsel arama yaptığında resimler normal görüldüğü için hiç bir şüphe uyandırmıyor. Fakat hacker’ların yaptığı sayfalara yönleniyorlar. Daha sonra internet kullanıcılarına “bu yazılımı kurun” gibi bir uyarı mesajı gönderiliyor. Eğer kullanıcı bu programı bilgisayarına indirmek isterse, bilgisayar korsanları kullanıcının bütün bilgilerine ulaşıyor. 5 binden fazla sitenin kontrolünün hacker’larda olduğunu söyleyen SANS, Google’dan günde …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[20 May 2011 | No Comment | ]

 
Forbes’un geleneksel olarak belirlediği ‘Dünyanın en güçlü 100 ünlüsü’ listesinde, bu yıl ki toplam kazancın, Geçtiğimiz yıla göre düştüğü belirtildi. Listeye giren yüz ünlünün 2011 yılı içindeki Kazancı, 2010 rakamı olan 4.7 milyar dolardan, 4.5 milyar dolara geriledi.

Listede zirveye şarkılarının yanın sıra, çılgın giysileri, dansları ve sahnede yere kapaklanmakla sonuçlanan sakarlıkları ile de gündemden düşmeyen Amerikalı şarkıcı Lady Gaga oturdu.

Geçen yılki listede dördüncü sırada yer alan Lady Gaga, aynı listede birinci olarak yer alan Amerikalı TV yıldızı Oprah Winfrey’i tahtından ederek bu yıl birinci oldu. Oprah Winfrey, bu yılki listede ikinci …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 May 2011 | No Comment | ]
Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.