2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut

2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut

ADANA – TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ tarafından açılan İdeal Ev ve Ofis 2009 Fuarı’nda sergilenen ceviz ağacından el işçiliği ile Hristiyanlara yönelik yapılan oyma tabut 2000 TL tutarındaki fiyatı ile de dikkati çekiyor.

Kahramanmaraş’ta merkezi bulunan ahşap oyma firmasının sahibi Ali Gülaçtı, dede mesleğini sürdürdüklerini ve 70 yıldır bu alanda faaliyet gösterdiklerini bildirdi.

Gülaçtı, Kahramanmaraş ve çevresinin ceviz oymacılığı konusunda önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, ceviz ağacından, camiler için gerekli olan mihrap, minber, vaiz kürsüsü, kapı, balkon bölümleri, müezzin mahfeli, levha ve rahleler ile türbeler için oymalı sanduka ve yöresel çeyiz sandıkları imal ettiklerini söyledi.

Son 5 yıldır sipariş üzerine Hristiyanlara yönelik oymalı tabut imalatı yaptıklarını da belirten Gülaçtı, “Bugüne kadar 25 tabut ürettik. Tamamen el işçiliği ile bir haftada imal ettiğimiz tabutları 2000 TL’den satıyoruz” dedi. Gülaçtı, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın değişik ülkelerinde açılan fuarlara katılarak üretimini yaptıkları tabut ve diğer ürünleri tanıtmaya çalıştıklarını ifade etti.

İHRACAT DA YAPIYORUZ
Kahramanmaraş’ta bin metre kare alan üzerine kurulu fabrikalarında çeşitli ahşap ürünlerinin üretimini yaptıklarını ve yıllık cirolarının 500 bin TL civarında olduğunu kaydeden Gülaçtı, yılda 100 bin avro ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Gülaçtı, ihracat yaptıkları ülkeler arasında Orta Doğu’nun yanı sıra Rusya, BAE, Fransa, Almanya, Hollanda, Danimarka ve İspanya gibi ülkelerin bulunduğunu, yeni pazar arayışlarının ise sürdüğünü sözlerine ekledi.

2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut yazısına ait etiketler :
2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2000tl Değerinde Ceviz Ağacından Tabut Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.