2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı

2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı

Son 8 ay içinde 400 bin kişi sigarayı bırakmak için hastanelere başvurdu.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Seraceddin Çom, Türkiye’de son iki yılda 2milyon 200 bin kişinin sigarayı bıraktığını, son 8 ay içinde 400 bin kişinin de sigarayı bırakmak için hastanelere başvurduğunu söyledi.

Çom, “Dumansız Hava Sahası’’ uygulamasının Türkiye genelinde olumlu sonuçlar verdiğini, ancak bu tür programları kısa süreli değerlendirmemek gerektiğini belirtti.

Yapılan istatistikler ve saha araştırmalarının dünya ülkeleriyle kıyaslandığında Türkiye’de yaşayan vatandaşların uygulamaya büyük destek verdiğini gösterdiğini ifade eden Çom, “Tabii tek tük bazı yerlerde ihlaller olmuyormu? Oluyor. Vatandaşlarımız, sahip olma özelliğini devamettirdiği sürece gelecek nesillerde çocuklarımız temiz bir havaya sahip bir ülkede yaşayacaklar” dedi.

AA

2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı yazısına ait etiketler :
2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2 milyondan fazla kişi sigarayı bıraktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.