18. Altın Koza Film Festivali’nde 936 Bin Lira Dağıtılacak18. Altın Koza Film Festivali’nde 936 Bin Lira Dağıtılacak


Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17-25 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde 936 bin lira ödül dağıtılacağını söyledi.

Festival kapsamında, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın düzenleneceğini ifade eden Aldırmaz, ayrıca, yine dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergilerin de sinemaseverlerle buluşacağını kaydetti. Aldırmaz, şu görüşlere yer verdi:

“Yarışmalar kapsamında dağıtılacak ödül miktarları artırılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi. Geçtiğimiz yıl ödülü 250 bin lira olanEn İyi Film’e, bu yıl 350 bin lira ödül verilecek olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda,En İyi  oyuncu dalları ile En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek.Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca kategorilerine verilecek olan ödüllerin miktarları da artırıldı. Geçen yıl toplam 520 bin lirapara ödülü verilirken, Türk Sineması’na destek olmak için bu yıl bu rakam 936 bin liraya yükseltildi. ”

YARIŞMA YÖNETMELİKLERİ AÇIKLANDI

Öte yandan, 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’, ‘ Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’ ve ‘Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın yönetmelikleri de açıklandı. Yarışma yönetmeliklerine ve başvuruformlarına www. altinkozafestivali. org. tr adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

 

18. Altın Koza Film Festivali’nde 936 Bin Lira Dağıtılacak yazısına ait etiketler :
18. Altın Koza Film Festivali’nde 936 Bin Lira Dağıtılacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

18. Altın Koza Film Festivali’nde 936 Bin Lira Dağıtılacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.