10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil

 10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil

80 kiloya çıkınca diyetisyenlere koşan İzel 2.5 ayda formuna kavuştu. 9 kilo verdiğini söyleyen İzel bunun nedenini açıkladı. İzel’in menülerinde mutlaka 5 yeşil var…

Şebnem Özcan’ın haberi

Kurban Bayramı’na yetiştirmeyi planladığı yeni albüm öncesi, 2,5 ayda 9 kilo incelen ünlü popçu İzel nasıl zayıfladığını ilk kez açıkladı. Geçen yıl çok sevdiği babasını kanser hastalığından kaybettikten sonra aşırı üzüntüden kilo alan İzel 80 kiloya kadar çıktığını belirterek şunları söyledi:

HEDEFİ 9 KİLO DAHA

“Boyum 1 metre 73 santim. O nedenle kilo aldığım zamanlar vücudum kiloları çok göstermiyordu. Ancak bu kez her zamankinden fazla kilo almıştım. Yeni albüm öncesi bu durumu kendime yakıştıramadım ve doktor kontrolünde zayıflamaya başladım. Diyete başlayalı 2,5 ay oldu ve 9 kilo vermeyi başardım. Hedefim bir bu kadar daha incelmek.”

Zayıflamak isteyenlerin öncelikle yeme alışkanlıklarını değiştirmesi gerektiğini anlatan İzel, “Bunun da en iyi yolu bir diyetisyenin vereceği tavsiyelere uymak, ben öyle yapıyorum” dedi. Ünlü sanatçı kendisini zayıflatan 5 yeşili de şöyle açıkladı: “Doktorum sabah kahvaltılarında yiyebildiğim kadar roka, tere, maydanoz, acı yeşil biber ve salatalık yememi, diğer öğünlerde de bu 5 yeşili mutlaka soframda bulundurmamı söyledi. Tabii ki başka şeyler de yiyorum ama ölçülü bir şekilde. Bu arada her gün mutlaka 2 litre su içiyorum ve fırsat buldukça haftada en az 3 kez plates yapıyorum. Bir de yiyeceklerimi uzun uzun çiğnedikten sonra yutuyorum.”

İŞTE BİR GÜNLÜK MENÜSÜ

KAHVALTI

1 yumurta, kibrit kutusu kadar yağsız, tuzsuz beyaz peynir, roka, tere, acı yeşil biber, salatalık, maydanoz,şekersiz 1 bardak çay.

KUŞLUK VAKTİ

12 adet kiraz ya da bir elma ve bir bardak diyet süt.

ÖĞLEN

1 tabak sebze yemeği, roka, tere, acı yeşil biber, salatalık, maydanoz.

İKİNDİ

Bir çay bardağı diyet yoğurt ve meyve.

AKŞAM

Bir dilim tam buğday ekmeği, tavuk, ya da balık ızgara, roka, tere, acı yeşil biber, salatalık, maydanoz.

YATMADAN ÖNCE

Bir tabak zeytinyağlı sebze yemeği.

NOT: Gün içinde canı çok tatlı çekerse, bir kase diyet süt ve meyveli cornfileks yiyor.

BUGÜN

10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil yazısına ait etiketler :
10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

10 haftada 9 kilo verdiren 5 yeşil Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.