1. Dünya Savaşından Kalma Top Mermisi1. Dünya Savaşından Kalma Top Mermisi

Bursa’da bir hurdalıkta toprağa gömülü olarak top mermileri ve fişekler bulundu. Mermi ve fişeklerin 1’inci Dünya Savaşı’ndan kaldığı sanılıyor.

Merkez Osmangazi İlçesi Gülbahçe Mahallesi Önünü Caddesi’nde bulunan atık plastik deposunda Osman Özdemir, önceki gün satın aldığı pres makinesini bugün işyerine monte etmek istedi. Özdemir, 2 metre boyunda 3 metre genişliğindeki bu makineyi çalışır hale getirmesi için Hasan Filizman ve Umut Gün’ü görevlendirdi. Filizman ve Gün, makineyi yere monte etmek için toprağı kazarken top mermisi buldular. 170 santimetre boyunda 30 santim eninde olan bu mermiyi topraktan çıkardan işçiler daha sonra polise haber verdi.

Kısa sürede hurda deposuna gelen güvenlik görevlileri yaptıkları incelemede topraktan küçük kalibre top mermileri ve fişekler buldu. Mermilerin, 1’inci Dünya Savaşı sırasında kaldığı tahmin ediliyor.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, daha önce çiftlik evi olarak kullanılan hurda deposundaki top mermileri ve fişeklerle ilgili olarak soruşturma başlattı.

1. Dünya Savaşından Kalma Top MermisiGörükle de Öğrenci Kavgası: 3 Yaralı

1. Dünya Savaşından Kalma Top Mermisi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

1. Dünya Savaşından Kalma Top Mermisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.