“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır”“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır”

“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır''

İSTANBUL – Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses’in de katılımıyla İstiklal Caddesine çıkan sokaklarda yapılan denetimde, eğlence mekânlarının büyük çoğunluğunun yasağa uyduğu görüldü. Sigara içilen bir mekâna ise ceza kesildi.

Kural, sigara yasağı yasasının çıkması için büyük uğraşlar verdiğini belirterek, yasanın çıkmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Sigara içilen mekânların haksız rekabete yol açtığını vurgulayan Kural, bu iş yerlerinde diğer insanların da sigaradan olumsuz etkilendiğini dile getirdi ve şöyle konuştu:


”Türkiye, İrlanda ile birlikte dünyanın en modern yasalarından birini çıkardı. Tüm dünya bizi alkışlıyor. Kimsenin bu yasayı çiğnemesine izin vermem. Bugün değişik yerlerde yine polise müracaat ettim. İnsanları korkutmak gerekir. Beyoğlu’nun arka sokaklarında birkaç yerin dışında yasaklar uygulanıyor. Ben hayatımı bu işe verdim ve mücadelemi devam ettireceğim. Sivil toplum kuruluşlarının da devletin yanında olması gerekir. Sigarasız bir Türkiye istiyoruz. Sigara hiçbir şey vermez, hep alır.”

“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır” yazısına ait etiketler : ,
“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Sigara hiçbir şey vermez, hep alır” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.